Professional / Amateur Register Ankara

PHOTOMARATON ANKARA 13 - 14 Ekim 2018

 

NASIL ÇALIŞIYOR?
 

PhotoMaraton iki bölüm olarak organize edilmiştir.Fotoğraf makinesi ile katılacaklar günü, 9 saatlik süre içinde, 3 istasyon dahilinde, her istasyonda 3 tema verilmek suretiyle, toplamda 9 saat 9 tema ve 9 fotoğraftan oluşan bir etkinliktir. Temalar yaratıcılığa açıktır. Katılımcılardan Ankara’da zamanın ruhunu yansıtacak anın, anların fotoğraflanması istenecektir. Her istasyonda 3 fotoğraf lideri ayrı ayrı temaları açıklayacaklardır. Çalışılacak temalar daha önce açıklanmayacak ve her bir fotoğraf lideri bir sonraki temayı bilmeyecektir.
 


ULUS-KIZILAY-ÇANKAYA

 

PhotoMaraton Ankara, fotoğraf tutkusundan doğan ve bu tutkuyu ülkemizin zengin çevre, bölge ve kültürel mirasının geliştirilmesine yönelik bir araç olarak kullanımını teşvik etmek amacıyla Ankara'da gerçekleştirilecek uluslararası bir etkinliktir. PhotoMaraton yarışma değildir, günü eğlenceli kılan sosyal bir aktivitedir.

 

Hayat çok hızlı geçiyor; bu hızla akan zamandan anları yakalayıp fotoğraf karelerine dönüştürmek, hatta zamanı durdurmak gerekiyor bazen. Hayat milyonlarca, milyarlarca fotoğraf karesinden oluşuyorsa eğer, ışığın peşinden koşarak bu kadim kenti kucaklamanın ve bu tarifsiz heyecanını yaşamanın tam zamanıdır. Ankara'yı fotoğraflamak bir keyiftir. Farklı semtler, iç içe geçen hayatlar, birbirinden farklı hikayeleri olan insanlar, sokaklarda her gün, her saat, her dakika bize yeni sahneler yaşatmak için sıralarını bekliyorlar.

 
 

NASIL KAYIT OLUNUR?

 

Katılımcılar etkinlik öncesi internet sitesi üzerinden 50.00 TL ücret ödeyerek kayıt yaptıracaklardır. PhotoMaraton günü kayıt ücreti 75.00 TL dir. PhotoMaraton’un toplanma saati 10.30, bitiş saati 21.00’dir. Saat 8.30’dan itibaren katılımcılar ilk istasyon olarak Ulus Meydanı'ndaki kayıt masalarından yaka kartlarını, tişörtlerini ve çantalarını teslim alacaklardır.

PhotoMaraton Ankara'ya katılım ücreti olan 50.00 TL'yi organizasyon giderleri nedeniyle almak durumundayız. Ayrıca bu durum, bir parçası olmaktan mutluluk duyduğumuz uluslararası "photomarathon.com"un bir uygulamasıdır. 

 

Gelecek yıllarda alacağımız destekler neticesinde ödül artırımı ya da bu etkinliğe katılımı ücretsiz yapmak konusunda çalışmalarımız devam ediyor. İlginize teşekkür eder, hepinizi PhotoMaraton Ankara'da görmekten mutluluk duyacağımızı bir kez daha belirtmek isteriz.

 

Aynı gün yapılan cep telefonu ile photomaraton katılımı ücretsizdir.

 

9 TEMA 9 FOTOĞRAF LİDERİ

 

Fotoğraf çekimleri 3 tema üzerinden yapılacaktır. Katılımcılar SD kartlarına , ilk olarak yönetimin gösterdiği bir ikonu fotoğraflayıp, maratona başlayacaktır.İlk ikonu çekmeyenler ve her istasyonda başlamadan önce ikon çekmeyenler kurala uymadıkları için diskalifiye olacaklardır. PhotoMaraton toplu halde bir fotoğraf çekme etkinliği değildir. Herkes verilen yaka kartlarıyla, kendi ulaşım imkanlarını kullanabilecek, istedikleri yerde fotoğraf çekebileceklerdir.

 

2’nci istasyon olarak belirlenen Kızılay (Abdi İpekçi Parkı) katılımcıların ulaşım saati 15.00'dir. Bu istasyonda yine 3 ayrı fotoğraf lideri 3 ayrı temayı açıklayacak ve burada gösterilen ikon fotoğraflanarak PhotoMaraton'a devam edilecektir. Eğer sadece 3 fotoğraf ile katılmak isteyen olursa, bu istasyonda fotoğraflarını vererek yarışmayı burada bırakabilirler.

 

Son istasyon olan Çankaya'da (Seymenler Parkı) 18.00’de tekrar buluşmak üzere katılımcılar dağılacaktır. Çankaya'dan gene başka 3 fotoğraf lideri 3 yeni temayı açıklayacaktır. Burada başka bir ikon çekimi ile PhotoMaraton’un son etabı da tamamlanacaktır. Gene burada da İsteyen katıılımcılar bana 6 fotoğraf yeter, yoruldum, diyen olursa; Burada 6 fotoğraf verip PhotoMaraton'dan ayrılabilirler.Tüm parkuru tamamlayanların çekilen fotoğraflarının teslimi saat 19.00'da başlamak üzere, saat 21.30'a kadar Çankaya'da Büklüm Sokak No:71'de İTÜ Birlik'te yapılacaktır.

 

 

DEĞERLENDİRME

KART TESLİMİ ÇANKAYA'DA İ.T.Ü. BİRLİK LOKALİNDE TESLİM EDİLECEKTİR. SONUÇ İLANI ERTESİ AKŞAM SAAT 20.00'DE  İ.T.Ü. BİRLİK LOKALİNDE 

 

Kartlar, İ.T.Ü. Birlik Lokali'nde stant alanlarının bulunduğu noktaya teslim edilecek, sonuçlar ise ertesi gün (14 Ekim 2018, Pazar) Saat: 20.00’de İ.T.Ü. Birlik Lokali'nde açıklanacaktır.

 

PhotoMaraton’a katılanlar, en geç Saat 20.00'de Çankaya Büklüm Sokak No:71  İ.T.Ü. Birlik Lokali'nde stant alanlarının bulunduğu yerde kartlarını yönetime teslim edeceklerdir. Kartların teslimi erken saatlerde de (son tema’ların verildiği İ.T.Ü. Birlik Lokali'nde saat 21.30'a kadar) gerçekleşebilir.

 

Her katılımcının 9 temayı da fotoğraflaması zorunludur. Teslim alınan temalar kodlanarak jüri seçimine hazır hale getirilecek, ertesi sabah saat 09.00’dan itibaren jürinin çalışması başlayacaktır. Her jüri üyesi önce kendi seçtiği 9 tema birincisini çıkaracak, bundan sonra da 9 jüri üyesi birlikte toplanarak 81 fotoğraf arasından derecelendirmeyi yapacaklar.

 

Sonuçlar akşam Saat 20.00’de açıklanacak. Kartların teslim anı ve jürinin çalışma saatleri içinde, PhotoMaraton’un sonuçlarının açıklanacağı İ.T.Ü. Birlik Lokali'nde sponsor firmalar stant açıp tanıtım yapacaklardır. Ayrıca,14 Ekim Pazar PhotoMaraton’un ikinci gününde jüri çalışmaları devam ederken saat 13.00’ten akşam jüri açıklamasına dek fotoğraf söyleşileri ve aktiviteler, yapılacaktır.

 

 

TEMALARIN BİRİNCİSİNE FUJİ X A-5 FOTOĞRAF MAKİNESİ

 

Jürinin seçtiği temaların birincisine Fuji X A-5 fotoğraf makinesi hediye edilecektir. Diğer tema birincilerine sponsor firmaların  ürünleri verilecektir. Etkinlikte başarı gösterenlere özel ödüller olabilecek; son elemeye kalan fotoğraflar albüm olarak basılıp, ileri bir tarihte sergilenecektir.

Amateut / Professional Contest Juries

Theme Determiners

 

Professional / Amateur Register Ankara

  • Product Code: pro-katilim-ankara
  • Availability: Pre-Order
  • 75.00₺